Rekonstrukce kuželny

Náš klub má ve městě dlouholetou tradici a v současné době má kolem 50 aktivních členů. Po 17 letech od stavby nové kuželny se městu podařilo městu sehnat finance a provést kompletní zrekonstrukci drah. Technologii dodala f. Jardigital. Kuželna parametry odpovídá nejnovějším trendům, které byly použity i na MS jednotlivců v Estonsku. Kompletně nová je i vzduchotechnika. Celková výše investice přesáhla 3,5 mil. Kč.


Město Horní Benešov se může pyšnit skvělou sportovní infrastrukturou (krytý zimní stadion, fotbalové a multifunkční venkovní hřiště, sportovní hala, kuželna, tenisové kurty, střelnice a další).

Kuželnu nevyužívají pouze registrovaní hráči, ale velice oblíbená je i Liga amatérů. Momentálně se hrají 1. a 2. liga, které se účastní 10 družstev po 4 hráčích. Některé výkony nezaostávají za registrovanými hráči a sami jsme zvědaví, jak dlouho budou na zrekonstruované kuželně odolávat rekordy na 60 hodů.

Další významnou akcí je Ježíšek cup, který pobaví o vánočních svátcích všechny příznivce kuželek.

Kvalitu zrekonstruované kuželny prověří nejprve tradiční Memoriál, který se bude konat na přelomu srpna a září a od 17. září začnou na ostro všechny soutěže.

Každé sportoviště jednou dojde do fáze, kdy je částečná rekonstrukce již neúčinná a podobně jsme to měli i s naší kuželnou. Naštěstí se povedlo městu sehnat finanční prostředky a po zralé úvaze došlo k závěru, že bude nejlepší provést kompletní rekonstrukci a také vybudovat novou vzduchotechniku. Za oddíl TJ Horní Benešov moc děkujeme městu Horní Benešov za kompletní financování akce a věříme, že si naši zrekonstruovanou kuželnu všichni užijeme.