Otevření rekonstruované kuželny

Kuželny jsou skvělé místo nejen pro sportování, ale také pro posezení s rodinou a přáteli. Bohužel technologie stárne a hraním se opotřebovává. Uchovávat vše v co nejlepším stavu stojí nemalé peníze a úsilí. Na naší kuželně, během 17 let, došlo k několika významým rekonstrukcím a v poslední době jsme stáli před dvěma možnostmi. Udržovat stav kuželny tak, aby odpovídal potřebám a hlavně normám, které jsou pro provoz soutěží vyžadované, a nebo provedeme kompletní rekonstrukci. Po mnoha jednáních zvítězila druhá varianta.

Město Horní Benešov se rozhodlo pro úplnou rekonstrukci kuželny doplněnou instalací vzduchotechniky. Ve výběrovém řízení zvítězila firma JAR Digital group. V polovině května začala demontáž stávajících drah a instalace vzduchotechniky. V průběhu června došlo k samotné instalaci nových drah a v polovině července jsme již mohli provést první zkušební hody.

Slavnostní otevření rekonstruovaných drah proběhlo v pátek 9. 9. 2022. Akce se zúčastnili pozvaní hosté – prezident ČKA Jiří Jančálek, jednatel firmy JAR Digital group Jiří Daněček, starosta našeho města Pavel Konig a předseda VV MSKS Ladislav Stárek.

Po slavnostním zahájení a přestřižení pásky následovalo exhibiční utkání našeho oddílu proti HKK Olomouc na 4×120 hs. V utkání jsme zvítězili a výkony ozdobil šestistovkou Kamil Kubeša. Poté byla volná zábava a slavení. O pohoštění, které bylo pro přítomné zdarma, se postaralo vedení města ve spolupráci s naším oddílem. Akci snímal štáb televize Polar a rozhovory jsme dali i ČRO.

Na závěr chci za náš oddíl poděkovat vedení našeho města za 100% zafinancování rekonstrukce a jsem rád, že naše město stále podporuje tělovýchovnou jednotu a sport obecně. Těšíme se na výkony nejen našich registrovaných hráčů, ale také na výkony v lize amatérů. Ať to padá!